Dr duda - żel Acne mineral

Witajcie perełki 💕

Coraz mnie tu mniej, ale mam nadzieje, że przyjdzie taki czas kiedy naprawdę będę miała więcej czasu na bloga. 

Dziś przychodzę do Was z moją nowością. Jest to, beztłuszczowy żel do mycia twarzy. 
Wyprodukowała, go firma Dr Duda. 

Na początku może troszkę o tej firmie. 
Na pewno dużą zaletą firmy jest to, że na rynku są już ponad 23 lata. Doskonale  pokazuje to, że firma musi być świetna skoro potrafiła tak długo utrzymać na rynku, ciągle się rozwijając. 
Firma zajmuje się produkcją uzdrowiskowych kosmetyków na bazie mineralnej wody siarczkowej ze źródła „Zuzanna” Las Winiarski oraz na bazie wodnego odwaru z borowiny. 
  
Miałam przyjemność testować od nich Żel Acne Mineral.Od producenta : 

Działając keratolitycznie i keratoplastycznie odczopowuje ujścia gruczołów łojowych, zmniejsza skłonność do występowania wykwitów trądzikowych. Zmniejsza hypersekrecję łoju likwidując obraz cery tłustej, polepsza warunki odżywiania skóry i jej wyglądu. Działa ściągająco i wysuszająco zmniejszając świąd i zaczerwienienie skóry, daje przyjemny odświeżający efekt.
Sposób użycia


W niewielkiej ilości nanieść żel rano i wieczorem na wykwity trądzikowe punktowo i opuszką palca wmasować aż do całkowitego wchłonięcia.

Wieczorem na mokrą skórę nanieść niewielką ilość żelu i „myjąc twarz” ciepłą wodą zmyć żel po 2-3 minutach. Wstrząsnąć przed użyciem!
Substancje aktywnej


Buska mineralna woda siarczkowa, sól jodkowo-wapniowo-magnezowa, mentol.
Moja opinia

Produkt dostajemy w estetycznym, plastikowym opakowaniu. Kolorystyka od razu kojarzy się ze spokojem, z wodą i taką naturalnością.
Konsystencja produktu jest żelowa, aczkolwiek od typowych żeli jest bardziej płynna niż gęsta. Mimo to nie przelewa się przez palce, więc nie musimy obawiać się zmarnowania produktu.
Zapach jest bardzo świeży, przypinających troszkę miętę w połączeniu z nadmorskim powietrzem.

Myjąc nim twarz na początku się przestraszyłam, ponieważ twarz zaczęła mnie piec.
 Natomiast uspokoiłam się gdy to zmyłam, ponieważ pieczenie pomyliłam z efektem mocnego odświeżenia skóry. Na twarzy było czuć lekkie ochłodzenie takie jak podczas smarowania preparatami wyszczuplającyni, ale nie idąc w stronę rozgrzania  tylko chłodzenia.
Nawet jak zmyjemy kosmetyk to takie uczucie chwile się utrzymuje.

Co zauważyłam podczas stosowana żelu ?
Na pewno Swietnie oczyszcza skórę twarzy zostawiajac ją matową oraz delikatnie ściągniętą. Nie jest to efekt, który przeszkadza. Skora zostaje świetnie oczyszczona z
sebum. Moje czoło zawsze się świeciło inne preparaty radziły sobie z problemem sebum na kilka godzin nawet przy regularnym stosowaniu. Z tym żelem jest inaczej, poniewaz stosując go regularnie pozbywamy się problemu nadmiernego wydzielania sebum na dłuższy czas.  Dochodzi nawet do tego, ze produkt radzi sobie z wewnętrznym problemem wydzielania sebum, a nie tylko na powierzchni. Jak wiecie za nadmierne wydzielanie sebum odpowiedzialne są gruczoły łojowe. Dlatego ten kosmetyk zajmuje się uregulowaniem gruczołów łojowych.
 Co skutkuje tym, że nawet jeśli odstawimy kosmetyk to sebum przestanie być nadmiernie wydzielane i nie będzie problemu świecącego czoła 😊

Preparat zostawia skórę na długo świeżą i świetnie radzi sobie z powstawaniem  nowych zaskórników.  Po za tym walczy z obecnymi zaskórnikami, w pewnym stopniu je likwidując.

Ten produkt mogę szczerze Wam polecić, ale dla osób z cerą tłusta, trądzikową oraz mieszaną.

A wy znacie firmę ? Mieliście coś od nich ? Co myslicie o tym produkcie ?

Buziaki 💕Share: